RSS

Blog

3D Yazıcı ile Para Kazanmak

Evinizdeki Üç Boyutlu Yazıcıları birer fabrikaya dönüştürün.

Masaüstü 3D yazıcıların genel tüketicinin ilgisini artan oranda çekmesinin nedenlerinden bir tanesi , bana göre günümüz ekonomik şartlarında kişiyi üretici durumuna geçirerek para kazanmasını sağlayabilmesidir. Elbette para kazanmak için herşeyden önce sabırlı olmak ve emek harcamak gereklidir. Evet , sözgelimi bir fotoğraf makinası alınarak , bir iş başlatılabilir. Ya da küçük bir başka makinayla çok düşük bütçelerde bir takım işler başlatılabilir. Fakat 3D yazıcılarla yapılan iş , biraz farklı. 3D yazıcıyla bir iş başalatırken , var olan işleri daha kısa ve değişik seçeneklerle yapma olanağınız var. Yani 3D yazıcılar var olan süreçleri kısaltarak ve işin içerisine tasarım öğesini alarak diğer iş modellerinden farklı bir seçenek sunuyor.

Toplu imalat süreçlerini kısaltarak kişiye özel ve daha küçük ölçekte imalat seçeneğini sunuyor. Üretim karakterinin bu yönlerinden ötürü 3d yazıcılar , çevreci üretim teknikleri arasında yer alıyor. Buna bir de az miktarda atıkla (eklemeli üretimden dolayı) imalat olanağı da eklenince 3D yazıcıların 21. yüzyılın üretim tekniği olduğu kesinlikle söylenebilir. Günümüzde doğal kaynakları en az düzeyde tüketerek , kişiye özel (ona en çok uyan) ürünü en az atıkla üretebilmek ancak 3D yazıcılarla mümkün.

Aşağıya konuyla ilgili olabileceğini düşündüğüm bir örnek aldım:

Cep telefonu koruyucu kapaklarını evindeki 3D yazıcılarla üreterek satan bir girişimcinin hikayesi ve ürünlerine bir göz atalım. Aşağıda gördüğümüz tarzda kapakları kitlesel üretimde hiçbir üretici sunmuyor. Bu kapaklar üretilirken hiçbir montaj hattı kullanılmadı. Veya malzeme kesilerek bir kısmı çöpe atılmadı. Kalıp çıkarılmadı. Nakliyesi için araç kiralanmadı. Aynı telefon kapağından isteyen birisi kendi evindeki veya en yakın 3D yazdırma servisinde bu kapağı yazdırabilir. (Tasarımcısına az bir ücret ödeyerek dijital dosyayı satın alabilir). En güzeli izleyin ve kendiniz karar verin.

3D YAZICILARLA KENDİ EVİNİZİ YAPMANIZ MÜMKÜN!
PassivDom, kendi elektriğini ve enerjisini üretebilen, tesisat ve botu hattı gerekmeden kendi kendini tamamen idare edebilen evler tasarlayan Ukraynalı bir şirket.

Tesisat, su deposu, altyapı gibi harici yapılar gerektirmeyen ve tamamen pasif bir bina sistemi olan PassivDom’un hiç karbon salınımı yok ve modülleri 3D printer ile üretiliyor. Özel bir pencere teknolojisi kullandığı için ısı kaybını neredeyse tamamen önlüyor. Pencerelerle duvarların ısısı hemen hemen aynı ve mevsim ne olursa olsun evin içi gün ışığı ile dolup taşıyor. Güneş panelleri ile gereken tüm enerji sağlanıyor ve ihtiyaç fazlası enerji bir bataryada stoklanıyor.

İŞTE PASSİVDOM ŞİRKETİNİN TASARLADIĞI VE 3D YAZICI İLE ÜRETTİĞİ EV, NE KADAR GÜZEL DEĞİL Mİ?

3D YAZICI İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Her geçen gün üç boyutlu yazıcılar ile alakalı yeni bir haber gündeme geliyor. Geçtiğimiz sene pazara çıkan ve giderek artan şekilde kendinden bahsettiren yeni bir konsept ürün ile tanıştık; 3doodler. Piyasaya çıkmadan büyük heyecan uyandıran bu ürün piyasa çıkar çıkmaz ününü hak ettiğini ispat etti. Bu ürün üç boyutlu yazıcının çalışma mekaniğini bir kalem haline dönüştürerek yeni bir kavramın da kapısını araladı; “Üç boyutlu el sanatları”.

Peter Dilworth ve Maxwell Bogue tarafından ortaya atılan bu dahiyane fikir ile üç boyutlu yazıcıların sarf malzemesi olan abs/pla şeritleri bir kalem ile kullanılabiliyordu.

Şimdiden bir çok muadil ürün pazara çıktı. Her ürün, pedal ve değişik uçlar gibi yeni aksesuarlar ile farklı yaklaşımlar ortaya koyuyor. Ancak bu ürünün henüz gerçek potansiyeline ulaştığını söylemek için gerçekten çok erken.

Ürün fiyat avantajı ve kullanım kolaylığı sayesinde çok daha büyük bir kitleye hitap ediyor. Eğitim, otomotiv, tadilat işleri, mutfak sanatları gibi pek çok alanda benzeri ürünler için henüz keşfedilmemiş bir dünya var.

Öte yandan ürünün kendisi makul bir fiyata satılırken muhtelif özelliklere sahip sarf malzemeleri kullanılarak çok farklı amaçlara hizmet edecek yeni pazarlar oluşturmak mümkün. Örneğin plastik malzemeler yerine sıcaklık ile kristalize olabilen sıvılar, hatta cam kullanarak mücevher pazarında çok farklı çözümler üretilebilir.

Fırsatların altın bir tepside sunulmadığını sadece ipuçlarını takip etmek gerektiğini asla gözden kaçırmamak lazım.

3D Yazıcılar İle Evden Para Kazanmak Artık Daha Kolay

Birçok girişimcinin yaşadığı en büyük sorun aklına gelen projeyi uygulamaya koymak için elindeki malzemelerin yetersiz olması ya da o projeye özel bir kalıbı hiçbir yerde bulamamış olması.

Bu gibi durumlarda iki seçenek ortaya çıkar.

İlk seçenekte Girişimcinin çok parası olur ve uygun kalıbı, ürünü ya da parçayı bir firmadan özel olarak yaptırır ve satın alır.

İkinci seçenekte ise Girişimcimiz biraz züğürttür ve sırf o parça olmadığı için yapacağı iş daha yolun başında iken kepenk kapatır.

3D Yazıcılar Size Nasıl Hizmet Edecek?
Aşağıda bir örnek ürün var.

Bu ürün Fikir aşamasında iken bir görsele, sonrasında da 3D Yazıcı ile reel bir ürüne dönüşmüş.

Daha sonraki süreçte birçok kez Gelişim Göstermiş ve sonunda şuan ki yapısına kavuşmuş.

Edelkrone firması tarafından üretilen bu ürün bir Fikir Aşamasından Ürün Aşamasına geçiş sürecinde 3D yazıcılara birçok kez iş düşmüş durumda.

Sonrasında resmi görünen ürün ortaya çıkmış ve şu aşamada 79 TL gibi bir fiyata pazara sürülmüş.

Sizlerde Evinizde Üretebilirsiniz
Misal bir vida yapacaksınız. Pazardakilerden çok farklı olacak.

Veya bir askılık yapacaksınız, birçok fonksiyonu bir arada tutacak.

Ya da bir kalıba ihtiyacınız var. İstediğiniz şekilde bir yapıyı size sunacak.

İşte bu ve bu gibi durumlar için 3D yazıcılar işinize çok yarayacaktır.

Peki, Dezavantajı Nedir?
3D Yazıcılar halen ne yazık ki biraz pahalı bir ürün. Yazıcı Materyalleri de biraz masraf yapabiliyor.

Ama emin olun dışarda XXXX tutacak olan bir ürünü bu yazıcılar ile yarı yarıya daha uyguna elde edebilirisiniz

---------
3D Yazıcı ile Para Kazanmak Mümkün Mü?

3D yazıcı ile para kazanmak çoğu kişinin merak ettiği konulardan biridir. Günümüz dünyasında para kazanma başlığını içeren her yazı, her video, her olay dikkat çekiyor. Çünkü en basit açıklaması ile insanlar para kazanmak istiyor!


Ekonomik ilişkilerin doğmasıyla, sermaye ve ücretli emek ilişkileri de doğal olarak kendiliğinden kurulmuş ve evrilmiştir. Bazı insanlar, sermaye kategorisinde, sermaye sınıfında yer alırken; bazı insanlar da ücretli emekçi kategorisinde, ücretli emekçi sınıfında yer almaktadır. Yani belirli bir üretim – tüketim dengesi mevcuttur ve tüm ülke ekonomileri, küresel ekonomiler üretici – tüketici kategorilerinde konumlanmıştır. Şuanda hala devam eden bu konumlar, kategoriler 3d yazıcının sarsıcı etkisiyle yıkılma tehdidi ile karşı karşıya kalmıştır. Çünkü tüketici, ücretli emekçi sınıflarında bulunan bir insan, bir birey, 3d yazıcı ile üretici sınıfına en kolay şekilde geçiş yapabilme imkanına sahip olmuştur.

3d yazıcının bu yönü üretim ilişkilerini en derinden etkilemekte ve mevcut düzenin üzerinde yeni rüzgarlar estirmektedir. Peki bu rüzgarları hissetmek ve yenilik getiren bu havaya kapılıp başka yerlerde, başka konumlarda gözlerimizi açmak mümkün müdür?

Sorumuzun cevabı: 3d yazıcı ile para kazanmak mümkün
Mevcut düzende çalışan ve emekçi konumunda diğer bir adıyla üretici değil tüketici konumunda olan insanların kendi işlerini açması ve bir şeyler üreterek satması oldukça zordur. Çünkü yapmak istedikleri iş için belirli bir sermaye, belirli üretim malzemeleri, belirli bir ofis, belirli bir depo alanı, çalışan ağı, müşteri iletişimini oluşturacak kişiler, pazarı takip edecek görevliler, sosyal medyayı sürekli takip ederek ilgi odaklarının tespitini yapacak kişiler gerekmektedir. Durum böyle olunca da tüketici konumundaki insanlar hiçbir zaman üretici konumuna çıkamamakta ve her zaman başkalarına muhtaç olarak yaşamaktadır. Başkalarının işinde herhangi bir görevde bulunarak paralarını kazanmaktadır. Bizler de önceki yazılarımızda 3d yazıcının devrimsel nitelikte bir teknoloji olduğunu belirtirken bunları göz önünde bulunduruyorduk. Çünkü 3d yazıcı ile tüketici konumunda olan insanlar, üretici konumuna yükselebilme şansı buluyor ve kendi paralarını kendileri kazanabilmek için belli bir potansiyele sahip oluyordu.

Peki 3d yazıcı ile para kazanmak aşamaları nelerdir ? diye soracak olursanız, bu sorunun cevabını da bu yazı içerisinde kolaylıkla bulabileceksiniz. 3d yazıcı ile para kazanmak aşamalarına, yöntemlerine geçmeden önce yukarıdaki giriş bilgilerini vermemizin sebebi, sizlerin mevcut ekonomik koşulları daha iyi analiz edebilmenize yardımcı olmak amacını taşımaktaydı. Tüm bu bilgileri verdikten sonra sizlere sormak istiyoruz : Kendi ürettiğiniz malzemeleri satmak ve kendi işinizin patronu olmak ister misiniz ? ya da daha farklı bir yolla aynı soruyu soralım : Tüketici konumunda sıkışıp kalmadan üretici olmak ister misiniz ? Eğer soruya vereceğiniz cevap, evet ise yazının devamını okumak size büyük bir fayda sağlayacaktır.

3d yazıcı ile para kazanmak aşamalarına geçmeden önce yapılması gereken şey, bakış açınızı tamamen genişletmek ve ekonomik algınızı sıfırlayarak bu yazıya devam etmektir. Çünkü bakış açınızın genişlemesiyle birlikte yaratıcılığınız gelişecek ve farklı üretim şekilleri, farklı pazarlama teknikleri ile kendi paranızı kendiniz kazanabileceksiniz.

3D Yazıcı ile para kazanmak için ne yapmalısınız?
Tasarlamak ve Satmak
Bu yöntem 3d printer alan ve aldığı bu teknoloji ile para kazanmak isteyenler için en güzel yollardan bir tanesidir. İnsan beyninde oluşturulan tasarımların 3d ortama aktarılmasıyla ve 3d baskılama yapılması ile somut nesnelere dönüşmesinin her aşamasını önceki yazılarda ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. 3d tasarımların somut nesnelere dönüşmesi ile insanlar, kendi ekonomik varlıklarına farklı bir yön verebilme imkanına sahip olmuştur. 3d printer teknolojisinin daha yaygın hale gelmesiyle, kendi ekonomisine, kendi mal varlığına yön verebilecek insan sayısı da artacaktır. Her geçen gün gözle görülebilir bir şekilde bu insanların sayısı artmaktadır. Tasarla ve sat yöntemi ile de 3d printer ile para kazanmak kolaylaşmıştır. Bu yöntemde yapılması gereken şey 3d yazıcı modelleme programlarını öğrenmek ve bu programlara hakim olmak gerekmektedir. Bir örnekle açıklayacak olursak bu yöntem, bir çeşit akıllı telefon tasarlayıp onu pazarlamaya ve satmaya benzetilebilir. Maddeler halinde bu yöntemi anlatacak olursak:

Öncelikli olarak yapılması gereken şey CAD araçlarının öğrenilmesi ve bu araçlara, bu programlara hakim olunmasıdır. CAD araçlarından önceki yazılarda da bahsetmiştik. Ancak yine örnek vermek gerekirse, Trimble Sketchup ve TinkerCAD en güzel örnekleri olacaktır. Bu programlar veya araçlar sayesinde başlangıç seviyesinde bir 3d modelleme tasarımcısı olan kişi, birkaç deneme tasarımından sonra görecektir ki kendisi harika tasarımlar yapabilmektedir. Ayrıca bu programların profesyonel derece tasarım yapan kişilere de hitap etmesi, başlangıç seviyesinde olan bir kişinin en üst seviyede tasarımcı olmasına kadar bu programları kullanabileceğinin açık bir belirtisidir. Programlara hakim olmak ve kendi tasarımlarını modellemek isteyen kişiler, internette herkese açık şekilde eğitim veren sitelere girebilir ve eğitimini video destekli bir şekilde alabilir.
Eğer yaratıcılığınızdan şüphe ediyorsanız ve yeterli olmadığınızı düşünüyorsanız thingiverse.com adresindeki 40.000 üzerindeki 3d tasarıma bakabilirsiniz. Bu tasarımları inceledikçe göreceksiniz ki 3d tasarımlara olan bakış açınız genişleyecek ve üretebileceğiniz somut maddelerin yelpazesi genişleyecektir. Birçok farklı tasarımı gördükçe, “Bu da gerçekten üretilebiliyor mu ?” diye kendinize soracaksınız. Çünkü hayal edemeyeceğimiz kadar çok 3d tasarımları her geçen gün artmakta ve ufkumuzu genişletmektedir. Bu bir kollektif çabadır. Tüm tasarımcıların ortaya koyduğu çalışmalar sonucunda mevcut haline gelmiş bir çalışmadır. Bu çalışmalara göz atmak ise en makul ve en akıllıca seçenektir.
Tasarımları inceleyip, gerekli CAD araçlarının kullanımına hakim olduktan sonra, yeni ve yaratıcı, inovatif 3d modellemeleri kendiniz geliştirebilir ve bu geliştirmeyi, bu çabayı bir kazanç kapısı haline getirebilirsiniz. Tüm tasarımları yaptıktan sonra yapmanız gereken şeylerden bir tanesi de bu tasarımların 3d printer baskılamaya uygun hale getirilmiş olmasından emin olmanızdır.
Yaptığınız 3d modellemeleri ve 3d tasarımları artık pazarlamaya başlayabilirsiniz. Peki nerede nasıl satacağım ? gibi soruları soruyor olabilirsiniz. Bu sorunuza verilecek en uygun cevap, 3d modelleme ve 3d tasarımlar için açılmış sitelerdir. Bu siteler CG Trader, Shapeways, i.Materialise gibi sitelerdir. Yaptığınız 3d tasarımları, bu siteler aracılığıyla pazarlayabilir ve belirli bir gelir elde edebilirsiniz. Pazarlama noktası biraz da sizlerin şahsi yeteneklerine, ikna kabiliyetine bağlıdır. Tasarımlarınızı iyi yaptıktan sonra eğer iyi pazarlayamazsanız başarıya ulaşamazsınız. Siteye koyacağınız fotoğrafların kalitesi, ürün açıklamasındaki ahenk ve çekicilik tasarımınızı pazarlamada size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

3D yazıcı satın almak ve 3D printer hizmeti sunmak
3d printer ile para kazanmak, gerçekten aşırı derecede yetenek isteyen bir olay değildir. Sadece belirli metodları çalıştırarak nasıl bir yol izlenebileceği tespit edilmeli ve bu yolda ilerlenmelidir. Bu yöntemimizde 3d printer ile para kazanmak için yapılması gereken şey, sağlam kalitede, fiyatı bütçenize uygun, değişik tasarımları basabileceğiniz bir 3d yazıcı seçmektir ve bu 3d yazıcıyı satın almaktır.

3d yazıcıyı satın aldıktan sonra, ofisinizde veya evinizde bu yazıcı ile bolca vakit geçirmeniz gerekmektedir. Çünkü bu yazıcıyı her yönüyle keşfetmeniz ve en ince detayına kadar incelemeniz, işleyişini kavramanız en önemli önceliğinizdir. Nasıl bir bebek yürüyemeden koşamazsa, aynı mantalite çerçevesinde sizler de 3d yazıcıyı aldığınızda onu tam anlamıyla öğrenmeden, işleyişini kavramadan, neler yapabildiğini görmeden harikalar yaratamazsınız.

Yani kısacası 3d yazıcıyı karşınıza almanız ve onunla muhabbet ederek hayatının ve var oluşunun her ayrıntısını çözmeniz gerekiyor. Ürün baskılarını nasıl yapıyor, katmanları nasıl diziyor, dizdiği katmanların kalınlıkları ve boyları ne durumda, yapılan 3d tasarımların baskılarını iyi çıkartıyor mu, çıkan baskının üzerinde pürüz var mı, baskılama yapma hızı ne durumda, 3d yazıcı ne kadar hızlı, üründen ürüne ne kadar zamansal farklılıklar gösteriyor, kullanılan filamentlerin 3d yazıcıya etkisi nasıl oluyor, filamentlerin kalitesi 3d yazıcıyı etkiliyor mu, 3d baskılama yapılırken yazıcı ısınıyor mu, 3d yazıcının en önemli kısımlarından olan meme kısmı ya da uç kısmı baskılama sürecinden sonra doluyor mu ? gibi birçok sorunun cevabını bulmanız ve makineyi çepeçevre kuşatarak anlamanız gerekiyor.

Ayrıca 3d yazıcı yazılımlarında herhangi bir sorun çıkıp çıkmadığını kontrol etmeniz, bu yazılımların G-Code olarak yazıcıya kodları gönderip gönderemediğini kontrol etmeniz, yazıcınızın yanında yazılımının da verilip verilmediğini kontrol etmeniz gerekiyor.

Ve bu yöntemin en son aşaması olarak 3D Hubs gibi bilinen 3d yazıcı platformlarında kendi olayınızı anlatmanız ve yukarıda da ayrıntılı değindiğimiz gibi pazarlama yöntemlerini kullanmanız gerekiyor. 3d yazıcı hakkında büyük bir bilgi birikime sahip olmak, yeterli tecrübe sahibi olmak bu açıdan çok önemli bir unsurdur. Çünkü bu bilgi birikimi ve tecrübe sayesinde, 3d printer konusunda kendinize olan güveniniz artacaktır ve bu güven hem pazarlama açısından hem işin kalitesi açısından size harika avantajlar sağlayacaktır. Yani maça 1-0 önde başlamanıza imkan tanıyacaktır ve sizi rakiplerinizden, diğer 3d baskılama hizmeti sağlayacak olan kişilerden bir adım önde gösterecektir.

3D Hubs gibi platformlarda, yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra insanlarla iletişime geçeceksiniz ve 3d baskılama yaptırmak isteyen insanların isteklerine cevap vereceksiniz. Böylece ilk siparişten sonra diğer siparişler de hızlı bir şekilde gelecektir. İlk siparişlerinizden sonra zaten referans sahibi olacaksınız ve hakkınızda artan müşteri yorumları ve artan müşteri memnuniyetine sahip profiliniz ile üst sıralarda yerinizi alacaksınız.

3D yazıcı ile para kazanmak doğru soruyu sormayı gerektirir. 3d baskılamaya kim ihtiyaç duyar ki? diye soruyorsanız da emin olun birçok firma ve kişi 3d yazıcı hizmeti almak için sırada beklemektedir. Örneğin bir firma 3d yazıcı ile kendi logosunu bastırmak isteyebilir. Veyahut bir kişi kendi adını büyük 3 boyutlu harfler ile yazdırarak tablosuna astırmak isteyebilir. Ya da bir ev hanımı evinin en güzel köşesine bir vazo koymak isteyebilir ve yine sizinle iletişime geçebilir. Çünkü biliyorsunuz ki 3d yazıcının gerekli olan yazılımları, modelleri, 3d tasarımları hazır olduktan sonra kendi yapı boyutu çerçevesinde ve sınırında yapamayacağı bir somut cisim yoktur. Yani vazoları da üretip satabilirsiniz ya da farklı cisimleri de aynı şekilde satabilirsiniz.

Bir 3D yazıcı ürün veya servis sitesi kurmak ve bu siteden para kazanmak
Diğer yöntemlere göre belki de en çok para gerektiren ve en çok uğraş gerektiren 3d yazıcı ile para kazanma yöntemini yukarıda görmektesiniz. Bu yöntem ile kendinize sürekli bir gelir sağlayabilir hatta ve hatta ilerleyen zamanlarda şirketleşip ekonomik dengelerdeki yerinizi alabilirsiniz.


Kuracağınız bu sitenin en temel işlevi ve en temel özelliği kullanıcı odaklı çalışmaların yapılmasına imkan sağlaması olmalıdır. Kullanıcılar siteye girdiklerinde kendilerine ait kullanıcı bölümlerinde 3d yazıcı serüvenlerine her anlamda devam edebilmelidir.

Kullanıcılar, sizlerin kurduğu websitede kendi öz yaratıcılıkları ile kendi tasarımlarını tasarlama imkanı bulmalı ve bu tasarımları 3d yazıcı ile baskılama fırsatına sahip olmalıdırlar. Bu işlevi gören sitelerden birkaç örnek vermek gerekirse : 3D Figurines, Shapify, Feetz şeklinde örnekler verilebilir. Feetz bu alanda daha yeni faaliyet göstermeye başlayan bir websitedir.

Websitesinin görünümüne de ayrıca önem göstermeniz gerekmektedir. Sitenin gözleri yormayan ve 3d modellemeleri, baskılanmış ürünleri öne çıkartan bir temaya sahip olması sizler için bir avantaj olacaktır. Ayrıca site 3d printer modellemelerinin basabilecek yazılıma sahip olmalıdır. Yani bir kişi siteye girdiğinde 3d modelleri yapıp tasarladıktan sonra baskısını alabilmelidir.

Diğer bir nokta, Solid Concepts gibi siteler bu işlemlerinizi gerçekleştirmek isteyen kişilere teknik destek vermektedir. Tabi ki bu teknik destek pahalıya mâl olacaktır. Ancak bu paraları ve ücretleri vermeden de bu tarz bir sisteme sahip websitesi kurmak neredeyse imkansızdır. Partner olarak Solid Concepts’i seçip sitenizin kurulumu için yardım talep edebilirsiniz. Bir nevi yatırımcı ve destekçi partner olarak sizleri desteklerinde sitenizin kurulumu ve sitenizin devamı için önünüzde bir engel kalmayacaktır.

Hazır designların satılmasından ve baskıya hazır şekilde satılmasından ve bu satışların hepsinin sizin websiteniz üzerinden yapılmasından büyük miktarlarda para kazanmış olacaksınız ve sürekli gelir elde etmiş olacaksınız.

Yukarıda anlattığımız 3d printer ile para kazanmak yöntemlerini dikkatle inceleyip bu alanlar üzerinde çalışma yaptığınızda sizler de kendi parasını kendi kazanan kişiler arasına girmiş olacaksınız ve kendi işinizin patronu kendiniz olacaksınız.

Anneler Gününe Özel Mükemmel Hediyeler
Şüphesiz hepimizin hayatta en çok değer verdiği kişilerin başında annelerimiz gelir. Doğduğumuz günden bu yana her koşulda ve her zaman yanımızda olan tek kişidir anneler. Onların en küçük bir mutluluğu da bizler için dünyaya bedeldir.
Babalar Günü Hediyesi Fikirleri
Dünyada resmi olarak ilk kez, 19 Haziran 1910 pazar günü kutlanan babalar günü, bu tarihten sonra düzenli olarak her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanmaya başlandı.
Doğum Günlerinde Hediye Edebileceğiniz Müzik Kutuları
Doğum günleri her insan için önemlidir. Özellikle çevremizdeki yakınlarımızın doğum günleri onlar kadar bizler için de önem teşkil eder. Bize bu heyecanı yaşatan en önemli unsur da doğum günü hediyesi konusudur. Karşımızdaki kişi her kim olursa olsun, söz konusu doğum günü hediyesi olduğu zaman en iyisini vermeye çalışırız. Eğer bir kadına doğum gününde hediye almayı düşünüyorsanız karasız kalmanıza asla gerek yok! Çünkü size çok romantik ve anlamlı birkaç önerimiz olacak.
Para biriktirmek için Kumbara çeşitleri
En baştan kabul edelim, bizce de teknoloji çok gelişti, bizce de artık pek çok internetten halledilebiliyor. Para biriktirmek de aynı şekilde. Artık para biriktirmek istiyorsak kumbara modelleri araştırmak yerine bir banka hesabı açıyoruz ve birikim yapmaya başlıyoruz, tabi ayırabildiğimiz kadarıyla. Artık pek çok kişi büyük kumbara doldurmanın hevesini bilmiyor, çünkü paramız banka hesaplarında. Ama aranızdan kumbarada para biriktirmeyi özleyen yok mu?
Şık Bir Hediye Arayanlara Kişiye Özel Kalem Modelleri
Başta iş dünyası olmak üzere hepimizin günlük hayatında çok önemli bir yeri olan kalemler, hediye alternatifi olarak da oldukça tercih edilen aksesuarlardan biri. Yaş ya da cinsiyet farketmeksizin sevdiklerimize hediye olarak verebildiğimiz kalemleri bu denli özel kılan ise manevi anlamıdır. Hediye olarak veren kişi bizim hayatımızda ne kadar önemli ise, o kalem de aynı oranda önemli olabiliyor.
En Romantik ve Şık Fotoğraf Albümleri
Fotoğraf albümü, sevdiğimiz kişilere verilebilecek en anlamlı hediyelerin başında gelir. Maddi değerinden daha çok manevi değeri olan fotoğraf albümleri, en çok çiftlerin tercih ettiği ürünlerden biridir. Siz de sevgilinize ya da hayatınızda önemli bir yeri olan birisine hediye vermek istiyorsanız fotoğraf albümünü listenizin ilk sırasına alabilirsiniz.
Öğretmene Hediye Edilebilecek Ajanda Modelleri
Küçükken hepimiz öğretmenlik mesleğini çok kolay görmedik mi? Alt tarafı sınıfa giriyorlar ve bildiklerini anlatıp çıkıyorlar diye düşünmeyen olmamıştır sanıyorum. Bizler için öğrencilik zordu. Çünkü öğrenen bizdik. ancak zaman geçtikçe, belki biz öğretmen olunca belki de sevdiklerimizden bazıları öğretmen olup da bizle deneyimlerini paylaşınca az çok bu düşüncemizden uzaklaştık. Öğretmenlerin de her sene tıpkı öğrenciler gibi yeni şeyler öğrendiğini ve bazen yüzlerce öğrencinin adını aklında tuttuğunu öğrendik. Artık pek çok kişi öğretmenlerin kronik bir farenjitle boğuştuğunu, sınav kağıdı yazıp okurken bazen masasında uyuyakaldığını, okula ders hazırlığı yapıp geldiğini biliyordur.
24 Kasım Öğretmenler Günü Hediyeleri
Ülkemizde ve dünyada yıl içinde kutlanan birçok özel gün vardır. Bunlardan biri de mesleklerin en kutsalını icra eden öğretmenlere özel öğretmenler günüdür. Türkiye’de her sene 24 Kasım’da kutlanan öğretmenler günü, 24 Kasım 1928’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin başöğretmenliğini kabul ettiği gün olarak bilinir. Bizim ülkemiz dışında da pek çok ülkede bu özel gün kutlanır. Arap ülkeleri öğretmenler gününü 28 Şubat’ta kutlarken, diğer çoğu ülke de 5 Ekim’de kutlamaktadır.
Hediye Parkı'ndan Alabileceğiniz 2019 Yılbaşı Hediyeleri
Yeni yıla girmemize artık 1.5 aydan çok daha az bir zaman kaldı. Tüm dünyada büyük bir heyecanla beklenen yeni yılı önemli kılan bir diğer unsur da tartışmasız yılbaşı hediyeleri. Yılbaşını nasıl ve kimle geçirirseniz geçirin, o gün en sevdiklerinize en güzel hediyeleri vermek için büyük bir araştırma içerisine gireceğiniz bir gerçek. Biz de HediyeParki.com olarak size birbirinden güzel yılbaşı hediyelerini sunuyoruz! Hediye Parkı'nın yılbaşına özel hediye alternatifleri sayesinde hem cebinizden hem de zamandan tasarruf edeceksiniz.
Yılbaşı Hediyesi Olarak Verebileceğiniz Kar Küreleri
2018 yılını bitirip 2019 yılına girmemize artık sadece 1 aylık bir zaman kaldı. Yeni yılın beraberinde getirdiği yeni umutlar ve yeni hayaller de hepimizi heyecanlandırıyor. 31 Aralık tarihinde tüm dünyada kutlanılacak yılbaşı gecesi için nasıl bir plan yaptınız bilmiyoruz ama yılbaşı hediyesi konusunda size harika alternatiflerimiz olacak.
Sevgiliye Verilebilecek Yılbaşı Hediyeleri
2018’nin bu son günlerinde hepimiz yeni yılı iple çekiyoruz. Milyonlarca insanın büyük bir heyecanla beklediği yeni yılın heyecanını katlayacak birbirinden güzel yılbaşı hediyesi çeşitlerini de HediyeParki’com’dan bulabilirsiniz. Bu yazımızda sevgiliye verilebilecek yılbaşı hediyelerini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
14 Şubat 2018 Sevgililer Günü Hediyeleri
Tartışmasız tüm dünyada kutlanan en önemli özeli günlerden biri sevgililer günü. O gün, romantik aşıklar birbirlerine beslediği duyguları bir kez daha yüksek sesle haykırır. Birbirleriyle vakit geçirir, dünyanın bütün dertlerini bir günlük de olsa kenara bırakırlar. Ve tabi bu aşk dolu güne özel olarak hazırlanan sevgililer günü hediyeleri...
SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE NE HEDİYE ALINIR?
Sevgililer Günün'nde sevdiklerini mutlu edin! İşte bu konuda haberimizden yardım alabilir ve en özel Sevgililer günü hediyelerini buradan kolayca bulabilirsiniz. Peki hangi hediyeler kime alınır? Sevgiliye nasıl hediyeler alınmalı? İşte tüm merak edilenlerin yanıtları...
Romantik 14 Şubat Sevgililer Günü Hediyeleri

Aşk gibi özel bir duyguyu yaşamanıza, kalbinizin daha hızlı çarpmasına sebep olan sevgilinize unutamayacağı 14 Şubat Sevgililer Günü Hediyeleri almaya ne dersiniz? Birbirinden romantik, aşk kokan ve duygularınızın tercümanı olacak en anlamlı sevgililer günü hediyeleri HediyeParki.com'da!

Romantik 14 Şubat Sevgililer Günü Hediyeleri

Klasik sevgililer günü hediyeleri almak istemiyorsanız ve tercih edeceğiniz hediyeyle farkınızı gözler önüne sermek istiyorsanız en güzel hediye alternatiflerimizi beğeninize sunuyoruz. Herkes romantik olmayı beceremez fakat romantikliğinizde seçeceğiniz hediyelerin de çok büyük payı vardır. Sevgililer günü hediyeleri arayanların ve tercih edeceği hediyeyle romantik gözükmek isteyenlerin çok seveceği ürünlerimizle karşınızdayız! Herkesin kendi tarzına uygun olan hediyeyi bulacağı bu fikirler sizi hediye seçerken yaşadığınız kararsızlıktan kurtarmaya geliyor.

Herkesin mizacı farklıdır. Kimisi duygularını çok iyi ifade edebilirken kimisi de çok sever fakat bu sevgisini yansıtmakta zorlanır. Bu tür engelleri aşabilmenin en kolay ve eğlenceli yollarından birisi de duygularınıza tercüman olacak aşk dolu sevgililer günü hediye fikirleri ile tanışmaktan geçiyor. Romantiklikte birbiriyle yarışan hediye seçeneklerimiz sayesinde siz söylemeseniz de sevgiliniz ona ne kadar değer verdiğinizi hissedecektir. Aşkınızı en iyi şekilde temsil edecek birbirinden kaliteli hediye alternatifleriyle tanışmak istiyorsanız doğru adrestesiniz!

Tercih edeceğiniz hediyelerle aşkınızı bir üst seviyeye taşımanız en romantik sevgililer günü hediyeleri sayesinde tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Sevgililer gününde sizden sürpriz beklentisi olan biricik sevgilinizin beklentisini boşa çıkarmayacak envai çeşit hediye seçeneklerimizle harika bir sevgililer günü geçirmeniz mümkün. Siz de sevgililer günü gibi anlamlı bir günde hediye tercihinizi aşkınıza özgü romantik ürünlerden yana kullanacaksanız sizin için tasarlanan en güzel ürünlerimizle muhakkak tanışmalısınız. Sevgilinizle fotoğraflarınızı bastırabildiğiniz, isimlerinizi yazdırabildiğiniz ya da romantik mesajınızı yazdırabildiğiniz pek çok kişiye özel ve romantik ürünlerin bulunduğu hediye seçeneklerimizle, sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi doyasıya hissettirin. İlginç hediyelerin, romantik fikirlerin ve kişiye özel hediyelerin yer aldığı bu kategorimizdeki tüm ürünler aşkınıza yakışır nitelikte.

14 Şubat Sevgililer Günü

14 şubat günü sevgililer için çok fazla önem taşıyan en özel anlardan birtanesidir. Bu günü dünya üzerindeki milyonlarca çift eşlerine ve sevgililerine sevgililer günü hediyesi alarak ölümsüzleştirir. Sevgililer günü hediyesi almak için geç kalmadınız, en romantik sevgililer günü hediyeleri indirimlerle Hediyepaketim'de..

14 şubat 2019 sevgililer günü hediyesi ve romantik hediye seçenekleri ile HediyeParki.com sizlere aynı gün kargo avantajı ve kapıdan ödeme kolaylığı ile hizmet vermektedir.Çiftlerin merakla beklediği gün olan 14 şubat sevgililer günü yaklaştı. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde bugüne yüklenen anlam aynıdır. Sevgililer birbirlerine hediyeler alırlar ve mutluluklarının çok uzun yıllar sürmesini dilerler.

Bayanlara alınabilecek hediyeler çok fazla olduğundan bu durum kimi zaman avantaj kimi zamanda dezavantaja dönüşebilir. Şöyle ki çok çeşit demek kafa karışıklığının çok olması demektir. Hal böyle olunca ne hediye alacağınıza karar vermekte çok zorlanabilirsiniz.

Bayana Sevgililer Günü Hediyesi
Bayana alınabilecek hediye fikirleri olarak önerebileceğimiz yüzlerce hediye seçeneği mevcuttur. İsme özel hediyelerin trend olduğu bu sene 14 şubat sevgililer günü hediyeleri bayan için farklı hediyeler en uygun fiyata hediyepaketim'de.. Sevgililer Günü hediyesi olarak mağazaların size sunduğu hediyelerin ortak özellikleri ise herkese açık olmalarıdır. Sevgiliye hediye seçeneklerimizi mutlaka inceleyebilirsiniz.

Yani sizin çeşitli anlamlar yükleyerek seçeceğiniz romantik ya da ilginç hediyeler, başkaları tarafından da sevdikleri kişiler içinsatın alınabilir. 14 şubat hediyeleri içinden seçtiğiniz hediyenin aynısını en yakın arkadaşınızın da kendi sevgilisine aldığını görünce moralinizin bozulması oldukça normaldir. Bu talihsizliklerin önüne geçmek için HediyeParki.com’un Sevgililer Günü hediyesi fikirlerinden faydalanabilir ve hediyenizin sadece sevgilinize özel olmasını sağlayabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü Neden Kutlanır

Her yıl 14 şubat günü kutlanan sevgililer günü aşkın,tutkunun ve sevginin en yoğun yaşandığı gün olarak bilinir. Çünkü bu gün dışarı çıktığınız anda sokakta el ele tutuşmuş çiftlerden başka bir şey göremezsiniz. Bu durum tabiki sevgilisi olmayan kişilerin sinirine dokunabilir. Zaten yanlız kişilerde sevgililer günü hediyesi araştırmadıkları için bu yazımızı okuma ihtimalleri sıfır. Bu yüzden siz yanlız insanları düşünmeyin ve sevgilinize ne hediye alacağınıza odaklanın!

48 saat içerisinde size teslim ediyoruz. Kişiye özel,ilginç hediyeler vb hediye seçeneklerini sizler için biraraya getirdik. Hediye paketi ve hediye notu seçeneklerimiz ile aynı gün kargolanmaktadır.

Erkeğe Sevgililer Günü Hediyesi
Erkeğe hediye arayanlar için yüzlerce sıradışı hediye seçeneği burada. Erkeklere hediye olarak başlıca isme özel cüzdan,tavla,kol düğmesi vb birçok kişiye özel ürün seçenekleri mevcuttur.

Sevgililer Günü Hediyesi

Sevgililer Günü Hediyesi

Birbirinden güzel ve romantik sevgililer günü hediyesi, sevgililer günü hediyeleri, erkeğe sevgililer günü hediyesi, bayana sevgililer günü hediyesi, ilginç sevgililer günü hediyeleri ile bu sevgililerin gününün en özel hediyesini siz verin!

Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri

14 Şubat, sevgilinizle sizin en mutlu gününüz olsun. Sevgililer günü hediyesi seçenekleri ile de bu mutluluğunuzu katlayın. Sevgililer günü hediyeleri, sevgilinizin tüm romantik ihyacını karşılacak şekilde aşırı doz içerir!

Sevgililer Günü Hediyesi Nasıl Seçilmeli?

Sevginin ve aşkın en büyük simgesel günü tartışmasız sevgililer günü. Sevgililer günü, tüm dünya tarafından 14 Şubat'ta kutlanıyor ve milyonlarca çift de aşkını soyasıya yaşıyor. Böylesine evrensel bir günü, bizim de teğet geçmemiz olmaz tabi ki.

Sevgililer günündeki en büyük aktivitelerden biri, hatta en büyüğü sevgililer arası hediyeleşmedir. Bu dönemde sevgililer birbirlerine sevgililer günü hediyesi almak için seferber olur adeta. Bu özel günde sevgilisini az da olsa mutlu etmenin yolunu arar dururlar. Sevgilisine uygun bir sevgililer günü hediyesi bulmak için de zamanlarının önemli bir kısmını harcarlar. Sevgiliye hediye seçmenin ne kadar zor bir şey olduğunu düşünürsek, haksız da sayılmazlar.

Sevgililer gününde elbette siz de sevgiliniz için hediye arayışına giriyor ve aradığınız hediyeyi bir türlü bulamıyorsunuz. Gezmedik mağaza, sormadık yer kalmıyor değil mi? Tüm bunları yaparken de bir günler geçiyor ve sevgililer günü kapınıza dayanıyor. Sonuç? Kararsız kaldığınız ve sevgilinize uygun bir hediye bulamadığınız için hüsran.. Şimdi size sevgililer gününde sevgilinize hediye edebileceğiniz en uygun sevgililer günü hediyesi fikirlerinden birkaç yöntem söyleyeceğiz. Bu yöntemleri dikkate alarak hem zaman kaybınızı önleyecek, hem de cebinizden fazla ücret çıkmasına engel olacaksınız.

Öncelikle sevgililer günü hediyesi aramaya başlamadan önce sevgilinizin ihtiyaçlarını ya da hobilerini göz önünde bulundurmalısınız. O zamanlar sevgilinizin neye ihtiyacı varsa, o ürünü hediye edebilirsiniz. Kişiye özel cüzdan, kişiye özel kalem, kol saati, kişiye özel gömlek gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Kış şartlarını düşünerek de hediye seçimini yapabilirsiniz. Pofuduk terlik, el ısıtıcısı gibi ürünler de sevgilinizin sıcacık bir kış yaşamasını sağlayabilir.

Sevgilinizin ilgi alanlarına göre sevgililer günü hediyesi seçmek isterseniz de seçeneğiniz bol olacak. Kişiye özel sertifikalar, kişiye özel kupa bardak, kişiye özel yastıklar, kişiye özel kol düğmeleri gibi ürünleri değerlendirebilir, sevgilinize unutulmaz bir sevgililer günü yaşatabilirsiniz.

Bayan sevgiliye hediye seçmek de çok kolay! bayanların çok seveceği kişiye özel çikolatalar, kişiye özel cüzdan, kişiye özel sertifikalar, kişiye özel çay bardağı seti gibi kendisine özel hediyeler de sevgiliniz için sıradışı hediye seçeneklerinden olacaktır. Sevgililer günü hediyesi seçmenin zorluğunun farkında olan tüm erkek ve bayanlar bu önerilerimizi dikkate alarak sevgilisi için en özel sevgilier günü hediyesini seçebilir.

14 Şubat'ın aşk ve sevgi dolu havasında siz de sevgilinizle çok daha mutlu bir sevgililer günü yaşamak istiyorsanız sevgiliniz için en uygun hediyeleri seçmelisiniz. Bakın, inceleyin, karar verin. Eminiz ki en doğru kararı veren yine siz olacaksınız.

Erkeklere Özel Sevgililer Günü Hediyeleri
Kabul etmek gerekirse sevgililer gününe kadınlar, erkeklere göre daha fazla önem veriyor. Sürpriz hazırlıkları, hediyeleri ve çeşitli romantik planları haftalar öncesinden düşünmeye başlıyorlar. Hal böyle olunca da ortaya gerçekten çok güzel fikirler çıkıyor. Tabi bu demek değildir ki erkekler sevgililer gününü önemsemiyor. Elbette en az kadınlar kadar özen gösteren erkekler de var ancak bunu belli bir orana vurduğumuzda kadınların öne çıkacağı gerçek. Bu nedenle de bu yazımızda erkek için sevgililer günü hediyeleri seçeneklerini inceleyeğiz.
Anneler günü için ilginç hediyeler
İlginç anneler günü hediyeleri tabi ki HediyeParki.com'dan alınır! Başlangıcını bu kadar hızlı yaptığımız anneler günü hediyesi alternatiflerinden ilginç anneler günü hediyeleri alt kategorisinde o kadar enteresan hediyeler var ki, tercih ederken çok fazla çıkmazda kalacağınızı düşünerek olabildiğince yardımcı olup kafanızda hediye seçenekleri canlandırmaya çalışacağız.
2018 Seçim Sonuçları YSK tarafından açıklandı.
Yüksek Seçim Kurulu tarafında 2018 Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları resmi olarak açılandı.
Adana’ya hediye
Yeni Gelin dizisinin başarılı oyuncusu Şilan Makal’a hayranları sürpriz yaptı.
Karnesini getiren 2 bin çocuk hediye sinema biletini aldı
Sepaş Enerji, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’daki çocukların karne heyecanına ortak olarak, karnesini getiren 2 bin çocuğa, sinema bileti hediye etti.
Turkcell’in “Salla Kazan” kampanyası ile 2 katı hediye
Bugüne kadar binlerce hediye kazandıran “Salla Kazan” bir hafta boyunca 2 katı hediye kazandırıyor
Çöpten torunlarına oyuncak götüren işçiyi sevindiren hediye
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çöpten aldığı oyuncağı torunlarına götürürken çekilen fotoğrafı sosyal medyada paylaşılan işçinin torunlarına oyuncak hediye etti.
Hediye alma sırası sizde!
Hiçbir hediye babamıza olan sevgimizi göstermeye yetmez. Ancak minik sürprizlerin de her zaman hoşa gittiği bir gerçek. En güzel hediyeyi seçmek için ise geri sayım başladı. Markaların Babalar Günü’ne özel hediye alternatiflerini bu sayfada topladık. Göz atmadan alışverişe çıkmayın!
Çocuk Gelişimi için önemli.
Çocuğunuzun gelişimi için önemli olan bir ilgi alanı elektronik.
Bitcoin ile Alışveriş
İşletmelerin ödeme yöntemlerine Bitcoin’i entegre etmelerinin 5 nedeni vardır.
Sevgiliye El Yapımı Hediyeler
Çevrenizdeki malzemeleri kullanarak kısa bir zamanda pratik bir şekilde sevginizi gösterebileceğiniz hediyeler hazırlayabilirsiniz.
Hediye Parkı Güvenilir mi?
HediyeParki.com siz değerli müşterilerimizin talihsiz bir dolandırıcılık olayı yaşamaması ve mağdur olmaması adına bir rehber hazırladı, aşağıdaki konu başlıkları ile hem bizim hem de diğer alışveriş sitelerinin güvenliğini kontrol edebilirsiniz.
Elektronik Ticaret Kategori Yapısı Nasıl Olmalıdır?
E-Ticaret Siteleri için Kategori yapısı nasıl olmalıdır? Örnek Kategoriler.
Retro nedir?
Retro, bilinçli olarak yakın geçmişin akımlarını, modalarını türeten veya taklit eden tarz. Söz konusu şeyin en az on beş veya yirmi yıl eskiye ait olduğu anlamına gelmektedir. Örneğin 1980'lerin veya 1990'ların giysileri retro sayılabilir.
Hediye Fuarı 22-30 Aralık 2018
2018 Yılının son haftası gerçekleşecek olan Hediye Fuarı bu sefer İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı çatısı altında gerçekleşecek.
E-Ticaret'e başlarken neler gerekli nelere dikkat etmeli?
Öncelik ile ihtiyacınız olan enstrümanları aşağıda listeliyorum her bir madde için ayrıntılı olarak yazılarıma link veriyorum daha detaylı bilgiye linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Kadınlar için alınacak en güzel hediyeler neler?
14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. Bayanlara ve erkeklere alınacak ya da el yapımı olan özel hediyeler sunulacak. Hediye konusunda öneri arayışı şimdiden başladı. Son güne kalmak istemeyen çiftler hediye için seçeneklere bakıyor. Peki 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri neler? El yapımı hediyeler neler? Kadınlar için alınacak en güzel hediyeler neler?
Burçlara göre 14 Şubat Sevgililer Günü hediye önerileri.
14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı günler kaldı. Ne hediye alacağınızı bilmiyorsanız hediye önerileri için sevgilinizin burcunu göz önüne alabilirsiniz. Peki hangi burç nasıl hediyelerden hoşlanır? Burçlara göre hediye önerileri neler? AstroLogos kurucusu Burcu İnci burçlara göre hediye önerilerini sizler için yazdı.
Sevgililer Günü hediyesi için NUXE önerileri
Kadınların içgüdülerinden doğan güzelliği, doğadan aldığı ilhamla buluşturan Fransa’nın lider dermokozmetik markası NUXE, Sevgililer Günü için sizi benzersiz hediye seçeneklerini keşfetmeye çağırıyor.