Babalar Günü Hediyesi Fikirleri

Babalar Günü Hediyesi Fikirleri

Dünyada resmi olarak ilk kez, 19 Haziran 1910 pazar günü kutlanan babalar günü, bu tarihten sonra düzenli olarak her yıl haziran ayının 3. pazar günü kutlanmaya başlandı.

Yüzlerce ürün yelpazesi arasından seçim yapmak sizin için oldukça zor olacaktır, bunun farkındayız. Ama tercih edeceğiniz hediye her ne olursa olsun babanızın kalbinde derin bir anlam ifade edeceğini unutmayın. Çünkü onlar da tıpkı kendileri gibi, sevginizin sadece hediyelerle değil kalpten gelerek yapılan her davranışla gösterdiğinizi biliyorlar!

Babalar gününde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle onun nelerden hoşlandığını, günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi babalar gününde babanız için seçebilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin, babalar günü hediyesi için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri yazdırarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz. Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Yılın Aslan Babası” oscarı, “Mükemmel Babaya” ithafen bir plaket gibi…

Babanız yeni teknolojilere ayak uyduran biriyse, ona daha çok elektronik hediyeler almanızı öneririz. Retro tarzından hoşlanan biriyse de, nostaljik arabalara, onun adına özel hazırlanmış hatta koleksiyonundan zevk aldığı köstekli cep saati de babalar günü hediyesi alternatifleriniz arasında yerini alabilir.

Babaların standart kullandıkları takı, aksesuar çeşitlerinden olan yüzükler de babalar günü hediyesi için oldukça üst sıralarda yerini alıyor. Tarihe meraklı babaların çok beğeneceğini düşündüğümüz son derece şık olan Osmanlı padişahlarının gücünü ve kudretini yansıtan Osmanlı Tuğrası gümüş yüzükler babalara verilebilecek nadir ve anlamlı hediyelerden. Tabii bunun yanı sıra tesbihsever babaları da unutmamalı! Kehribar, akik, kuka, ametist gibi birçok seçeneği olan tesbihlerin içinden babanızın tarzına ve zevkine en uygun olanı seçip onu mutlu etmek sizlerin elinde!

Promise Markalı Dupont Modeli Gümüş Renkli Çakmak​
U.S. Polo Assn. Deri Cüzdan İsme Özel Anahtarlık ve Kalem Seti
İsme Özel Corvus 2’li Roller ve Tükenmez Kalem Seti
Kişiye Özel 2017 Ajanda ve Kalem Seti Taba
Nostaljik Metal Vosvos Mavi Karavan Kumbara
Kişiye Özel Pierre Cardin Bozuk Para Bölmeli Deri Cüzdan
Arpa Kesim Hakiki Kuka Tesbih
Kişiye Özel Powerbank (Taşınabilir Şarj Aleti)
İsme Özel Gümüş Kaplama Kol Düğmesi
Honest Sigara Tabakası Anahtarlık Çakmak ve Küllük Seti

 

BABALAR GÜNÜ HEDİYESİ

 

Hepimizin hayalidir değil mi; babamız gibi olmak. Neden peki? Çünkü baba sığınılacak limandır, sonsuz güvendir, kahramanımızdır. Mesela annelerimiz de kahramanlarımızdır. Onlara canımız istediği zaman hediyeler alabiliriz. Ama bir de sadece onlara ait günler var olduğunu düşünüp bu günlerde hediye alırsak ne kadar güzel olur değil mi? Doğum günlerinden bahsetmiyoruz. Çünkü doğum günleri kişiye özeldir. Bahsettiğimiz gün, babalar günü… Bu gün babalara özeldir, babalık vasfını kutlamak için bir gündür.

 

Bize karşı sonsuz sevgi ve merhameti olan babalarımıza armağan ettiğimiz babalar günü için babalarımıza güzel hediyeler alırız.

 

Babalar Günü Hediyesi Ne Alınır?

 

Tabi bir de bunun hediye bulma zorluğu var. Çünkü erkeğe hediye almak alternatif olarak oldukça kısıtlıyken babalar günü hediyesi alternatiflerinde ne alacağımızı şaşırıyoruz. Örneğin babamızın beğenilerine ya da günlük kullanımına uygun hediyeler mi seçeceğiz yoksa özel günlerde kullanabileceği bir şey mi? Ya da takı-aksesuar mı alacağız yoksa ofiste kullanabileceği defter/ kalem gibi hediyeler mi? Bu gibi sorularınıza babalar günü hediyeleri kategorisine bakıp tamamen kendi isteğinize göre cevap bulabilirsiniz.

 

Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, babalarımıza babalar günü hediyesi olarak sıklıkla kullanabileceği hediyeler tercih etmek onlara bu günü hatırlatacaktır. Ve inanın, büyütüp bu yaşınıza kadar sizi koruyup kollayan ve korumaya da devam edecek olan babalarınıza hediye almanız, onları gerçekten duygulandıracaktır.

 

Babalar Günü Hediyesi Ne Zaman Verilir?

 

Hediyeyi beğenip seçmek kadar önemli bir şey varsa bu da ne zaman vereceğinizdir. Bildiğimiz gibi, babalar günü Haziran ayının üçüncü Pazar günüdür. Eğer hediyeniz daha önceden gelip elinizde hazırsa, günün ilk saatlerinde, ailecek oturduğunuz kahvaltı masasında verirseniz babanızın bütün günü mutlulukla geçirmesine sebep olursunuz. Tabi o gün içerisinde herhangi bir saatte de verebilirsiniz. Önemli olan hediyeyi verirken ki güzel duygularınızdır…

 

Eğer hediyenizi sonraki günlerde alacaksanız bunu da dert etmeyin. Çünkü bu da babanıza hem herhangi bir günde de hediye aldığınızın hem de babalar günü hediyesi aldığınızın göstergesidir. Ama babanızın babalar gününde hediye ya da güzel sözler beklediğini de göz ardı etmeden elinizi çabuk tutup hediye arayışlarına başlayın deriz.

 

Yorumunu bırak