60 yıllık eşine Sevgililer Günü için buzağı hediye etti

16 Şubat 2018 Cuma

60 yıllık eşine Sevgililer Günü için buzağı hediye etti

Sevgilililer günü hediyesine ilginç bir örnek, Trabzon Tonya ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Ahmet Baki 60 yıllık evli olan 78 yaşındaki 10 çocuk annesi eşi Raziye Baki için sevgililer günü hediyesi olarak 4 bin liraya satın aldığı ve süslediği buzayı verdi.

Önceleri yoksul zamanlarımızda küçük hediyeler alıyordum diyen Ahmet Baki, Bu yıl ekonomik olarak müsaittim. Eşim de hayvanları çok sevdiği için, büyüğe zor bakar, küçüğe daha rahat bakar diye, eşimi mutlu etmek için ona buzağı aldım. 60 yıllık evliliğimizde hayatımız hep güzel geçti. On çocuk sahibiyim. Yokluk zamanlarımda onlara varlıklı gibi bakabildim. Eşimle evleneceğim zaman, onu atla almaya gittim. At ile kapıma getirdim. O günden bugüne anladığım tek şey huzurdur. O yüzden de çok mutluyum" dedi.

Eşinin hediye ettiği buzağıyı alan Raziye Baki ise "Bunca yıllık evliyim. 10 çocuğumuz var. Allah'ıma çok şükür hepsi de yaşıyor. Ben eşimden razıyım, eşim de benden razıdır. Hiç Sevgililer Günü'nü bu tür kutlamamıştık. Eşim, zaman zaman hediyeler aldı bana. Ancak bugün buzağı alması beni çok mutlu etti." diye konuştu.

Yorumunu bırak